ul. Kielcka 10
867 600 467 kontakt@- dla-ludzi.pl

Wiadomości o marihuanie 24 września, 2021

Wiadomości na temat marihuany 24 września, 2021

Posted by Lori Ann Reese on 09/24/2021 in Federalne prawo dotyczące marihuany

Zawartość medyczna sprawdzona przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

W tym tygodniu w cotygodniowym przeglądzie wiadomości na temat marihuany od MarijuanaDoctors.com, pracodawcy narzekają, że trudno jest znaleźć dobrą pomoc. Czy amerykański sektor dorosłych użytkowników i medycznej marihuany zapewnił lepiej płatne miejsca pracy i możliwości dla pracowników godzinowych?

New Jersey nadal ustanawia nowe precedensy, aby rozszerzyć ochronę dla pracowników, którzy używają medycznej marihuany. Pracodawcy mogą być zmuszeni do pokrycia kosztów związanych z medyczną marihuaną w przyszłości. Oraz spojrzenie na to, jak działa kanadyjska legalizacja rekreacyjna; i dlaczego John Lennon konsultował się w sprawie legalizacji.

Wiadomości o marihuanie: Dlaczego ciężko jest znaleźć pracowników godzinowych?

Czy kiedykolwiek pracowałeś w branży restauracyjnej? O ile nie serwujesz drinków w wysokiej klasy barze lub klubie nocnym, napiwki nie są tak obfite, jak mogłoby się wydawać. W wielu stanach kelnerki i barmani są opłacani poniżej płacy minimalnej. Z nadzieją na spory napiwek.

W Teksasie na przykład, pracodawca musi zapłacić pracownikowi gastronomii tylko 2,13 dolara na godzinę, o ile 5,12 dolara na godzinę jest gwarantowane w napiwkach. To daje średnią płacę minimalną w wysokości 7,25 dolara na godzinę. Spróbuj zapłacić za to czynsz lub kredyt hipoteczny.

Pandemia zmieniła ludzi na wiele sposobów, jak podaje Washington Post. Dla wielu z nich oznaczało to przewartościowanie tego, co robią dla życia. Amerykanie odeszli z pracy, aby opiekować się rodzinami i zainwestowali ten czas w przekwalifikowanie się. I wielu z nich nie wraca do restauracji, barów czy sklepów detalicznych. Są oni częścią 321 000 osób pracujących obecnie w amerykańskim przemyśle konopnym.

Według Leafly Jobs Report (z danymi dostarczonymi przez Whitney Economics), przemysł marihuany dodał 80 000 nowych miejsc pracy w 2020 roku. A liczba osób pracujących w przemyśle konopi indyjskich w USA będzie o 32% wyższa w 2021 roku niż w 2020 roku.

Jest to ogromny wzrost, ponieważ przemysł konopi nadal obserwuje szczytową sprzedaż przez pandemię. Według Leafly Jobs Report, w tej chwili jest więcej pracowników branży konopi indyjskich niż dentystów, inżynierów elektrycznych i ratowników medycznych razem wziętych.

Przeczytaj: "Greener Pastures: Marijuana Jobs are Becoming a Refuge for Retail and Restaurant Workers."

(Canva)

Wiadomości o Marihuanie: Ubezpieczyciele nie będą pokrywać kosztów medycznej marihuany, ale pracodawcy mogą być do tego zmuszeni

Jedną z najważniejszych wygranych dla pacjentów, jeśli marihuana zostanie federalnie zalegalizowana, będzie ochrona ubezpieczeniowa. Niektórzy pacjenci mogą wydawać nawet 500 dolarów miesięcznie na zaopatrzenie w medyczną marihuanę w przypadku chorób przewlekłych.

Ubezpieczenie zdrowotne nie będzie tego rekompensować. I nawet nie wlicza się to do udziału własnego. Chociaż w niektórych stanach, jeśli masz ZZOZ, możesz być w stanie wykorzystać niektóre z tych funduszy. Ale to rzadkość. A to dlatego, że marihuana nadal znajduje się na liście leków I kategorii w ustawie o substancjach kontrolowanych. Co czyni ją nielegalną, zgodnie z prawem federalnym.

Kiedy pracownik doznaje obrażeń w pracy, Workers' Compensation zapewnia mu zastąpienie dochodów i pomoc w rehabilitacji. Głównym celem jest powrót poszkodowanego amerykańskiego pracownika do pracy. W większości przypadków, nie jest możliwe pozwanie pracodawcy po wypadku w pracy. Chyba, że zaniedbanie było zaangażowane, zbadane i prawnie udowodnione w sprawie cywilnej.

Urazy w miejscu pracy zdarzają się częściej niż ludzie myślą. Prawie 3 na 100 Amerykanów doznaje urazu w miejscu pracy. Około 1% tych przypadków wiąże się z zaniedbaniami pracodawcy, w tym z naruszeniem zasad bezpieczeństwa, które przyczyniło się do powstania urazu o charakterze katastrofalnej straty. Albo taki, który skutkuje trwałym kalectwem lub upośledzeniem.

Sąd Najwyższy w New Jersey wydał wyrok w sprawie marihuany, w którym nakazał pracodawcy pokryć koszty medycznej marihuany dla poszkodowanego pracownika. Dowiedz się, dlaczego ten pracownik kwalifikuje się do dożywotniej darmowej medycznej marihuany (oraz kosztów odnowienia karty) od swojego poprzedniego pracodawcy.

Przeczytaj: "Sąd Najwyższy w New Jersey nakazuje pracodawcy pokrycie kosztów medycznej marihuany".

(Canva)

Czy Stany Zjednoczone skopiują kanadyjską legalizację marihuany?

Nasi sąsiedzi z północy mają kilka rzeczy rozgryzionych, co? Marihuana została narodowo zalegalizowana w Kanadzie w 2018 roku. I to zadziałało naprawdę dobrze dla Kanadyjczyków, a myśleliśmy, że nie mogą być już bardziej mili i przyjaźni.

Według wiadomości na temat marihuany, jeśli chodzi o legalizację, Ameryka wlecze się w piętach od dwudziestu lat. Ale jeśli chodzi o ustawodawstwo, to w Senacie Stanów Zjednoczonych toczy się wojna na argumenty. Jedna partia historycznie popiera marihuanę i wykorzystanie przychodów z podatków do finansowania programów społecznych. A niektórzy senatorowie z drugiej partii są przeciwni legalizacji marihuany.

Teraz wiemy, że federalna legalizacja jest mało prawdopodobna w 2021 roku. Administracja Bidena musi się skupić na ważniejszych sprawach. Ale czy po osiągnięciu pułapu zadłużenia, senatorowie będą bardziej skłonni do sięgnięcia po wpływy z podatków od marihuany?

Jeśli Stany Zjednoczone pójdą naprzód z federalną legalizacją, grupy robocze odpowiedzialne za formułowanie nowych przepisów mogą spojrzeć na północ w poszukiwaniu inspiracji. Są pewne rzeczy w Kanadzie, które mogłyby się sprawdzić w Ameryce. Na przykład państwowe strony internetowe, które sprzedają marihuanę online dla zweryfikowanych wiekowo użytkowników rekreacyjnych.

Przeczytaj: "Fajne rzeczy, których nie wiedziałeś o kanadyjskim prawie dotyczącym marihuany".

(Canva)

Odliczanie do prawdziwych wakacji: Jakie destynacje są przyjazne konopiom indyjskim?

Podróżowanie z marihuaną? Nigdy nie jest to dobry pomysł. Internet jest pełen historii ludzi, którzy zostali aresztowani za wwiezienie marihuany do kraju lub próbowali wrócić do domu z trawką kupioną na wakacjach. Nie rób tego. Możesz skończyć w zagranicznym więzieniu, w którym nie będziesz się dobrze czuł.

Kiedy jesteś pacjentem, który używa medycznej marihuany do łagodzenia objawów, podróżowanie może być niebezpieczne. Oczywiście, jeśli podróżujesz w obrębie Stanów Zjednoczonych, są miejsca, które mają umowy wzajemne dla pacjentów z kartą medyczną. I inne stany, które zapewniają tymczasową kartę gościa. Ale co zrobić, jeśli podróżujesz poza granicami kraju?

Jeśli marzysz o wakacjach po pandemii, jest kilka krajów, które są przyjazne konopiom indyjskim. W niektórych krajach jest ona zalegalizowana na poziomie krajowym. W innych krajach jest zdekryminalizowana, co oznacza mandat za posiadanie niewielkiej ilości marihuany. Na Jamajce, na przykład, mandat wynosi 500 JD lub 4 USD.

Przeczytaj: "Kraje przyjazne 420 osobom na wakacje po pandemii".