ul. Kielcka 10
867 600 467 kontakt@- dla-ludzi.pl

Aktualności o marihuanie 14 stycznia 2022 r.

Marijuana News Roundup 14 stycznia 2022 r.

Posted by Lori Ann Reese on 01/14/2022 in Medyczna Marihuana

Zawartość medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Przełomowe wiadomości na temat marihuany w tym tygodniu! Naukowcy z University of Oregon opublikowali badania, które mogą dać nam nową broń w walce z wariantami Covid-19, Omicron i Delta. To może być marihuana na ratunek.

Pacjenci z New Jersey odliczają czas do 1 lipca 2022 roku, kiedy to medyczna marihuana stanie się wolna od podatku. Ale tylko jeśli masz kartę medyczną. A inne badanie potwierdza, że używanie marihuany przyczynia się do "wysokiej" wydajności na stanowiskach technicznych.

Wszystko to i więcej w cotygodniowym przeglądzie wiadomości na temat marihuany od MarijuanaDoctors.com.

Podatki niszczą niezależnych hodowców marihuany w Kalifornii

Kalifornia ma problem z konopiami indyjskimi. Stan z drugą co do wielkości liczbą dystrybutorów na głowę mieszkańca (za Oklahomą) ma wielu hodowców. Niektórzy z nich to duże korporacje, ale wielu to rzemieślniczy producenci marihuany.

Jednak system podatkowy dla przemysłu marihuany w Kalifornii nie rozróżnia pomiędzy dużymi podmiotami a małymi "ma and pop" operacjami. Stan ma również problem z dużą liczbą nielicencjonowanych kultywatorów. Wszystko to wywiera presję na legalnych, rzemieślniczych plantatorów w stanie. I powoduje, że wiele z tych firm upada.

Dowiedz się więcej na NBC News.

Canva

Wiadomości o marihuanie: Czy szczepionki, dopalacze i kannabinoidy są rozwiązaniem dla Covid-19?

Rozwiązaniem problemu zwiększonego potencjału nowych wariantów wirusa Covid-19 wydają się być dopalacze. Ale producenci szczepionek już mówią, że ten model jest nietrwały. Już teraz istnieją obawy, czy uda się wyprodukować wystarczającą ilość szczepionek, nie mówiąc już o powtarzających się szczepieniach przypominających dla każdego mieszkańca Stanów Zjednoczonych.

Tylko 62,8% populacji amerykańskiej zostało w pełni zaszczepione na dzień 12 stycznia 2022 roku. Nowe badanie przeprowadzone na Uniwersytecie w Oregonie dostarczyło potencjalnego rozwiązania. Dwa kannabinoidy pomogły komórkom odeprzeć wirusa Covid-19. Jak również warianty Delta i Omicron. A dobra wiadomość jest taka, że kannabinoidy mogą być podawane doustnie, w tabletkach lub kapsułkach, jak suplementy.

Badanie sugeruje, że kannabinoidy mogą nie tylko chronić ludzi przed zarażeniem, ale także skrócić i poprawić czas powrotu do zdrowia. A to może być przełom ratujący życie. Zanim spakujesz miskę, zapoznaj się z wiadomościami na temat marihuany w naszym artykule.

Przeczytaj: "Marihuana i Covid-19? Badania mówią, że może zmniejszyć liczbę infekcji.."

Canva

Pacjenci w New Jersey będą wkrótce płacić zerowy podatek od medycznej marihuany

Program medycznej marihuany w New Jersey był na trzyletnim planie stopniowego wycofywania podatków dla pacjentów. Po zalegalizowaniu marihuany do celów rekreacyjnych (dla dorosłych), przychody z podatków ze sprzedaży zostały wykorzystane do finansowania obu programów.

Oznacza to, że pacjenci New Jersey posiadający kartę medyczną będą teraz płacić 0% podatku od produktów z marihuany. Od 1 lipca 2022 roku, medyczna marihuana stanie się bardziej przystępna cenowo dla pacjentów. Przeciętny posiadacz karty medycznej może zaoszczędzić prawie 1000 dolarów rocznie na podatku od sprzedaży. I jest to model, który wiele innych stanów z programami zarówno dla dorosłych, jak i medycznych może naśladować w przyszłości.

Czytaj: "Już wkrótce marihuana w New Jersey będzie wolna od podatku (z kartą medyczną)."

Canva

Wysoka wydajność? Badanie sugeruje, że ponad jedna trzecia specjalistów IT używa trawki

Niektóre zawody są bardzo stresujące i wymagają wysokich umiejętności i jasności umysłu. To może oznaczać zmniejszenie niepokoju, poprawę energii, skupienia i czujności. To brzmi jak praca dla cannabis Sativa!

Nowe badania wykazały, że ponad jedna trzecia programistów i autorów kodu używa marihuany bez wpływu na wydajność. Wręcz przeciwnie, może sprawić, że będą bardziej produktywni. W erze pracy zdalnej, firmy, które chcą rekrutować i zatrzymywać specjalistów IT, kończą z losowymi testami narkotykowymi pracowników z oczywistych powodów.

Czytaj: "Ponad 30% techników używa marihuany do kodowania: Nowe badanie."

Canva

Regionalne wiadomości na temat marihuany: Odrzucony wniosek o kartę medyczną w Nowym Jorku? Złóż wniosek ponownie zgodnie z nowymi przepisami

Każdy stan z programem medycznej marihuany posiada listę kwalifikujących się schorzeń. Musisz być formalnie zdiagnozowany z jednym z tych schorzeń, aby kwalifikować się do ubiegania się o kartę medyczną. I legalnie kupować, posiadać i używać medycznej marihuany.

Ale co zrobić, jeśli jesteś pacjentem z rzadką chorobą lub przewlekłymi objawami? Wcześniej, oznaczało to niewiele opcji. Pacjenci zawsze mogą zwrócić się bezpośrednio do władz stanowych z petycją o specjalne względy. Ale dopóki pacjent nie ma potrzeby opieki u schyłku życia (terminalnej), większość stanów trzyma się ustalonej listy kwalifikujących się schorzeń. I wniosek jest odrzucany.

Nowojorscy ustawodawcy postanowili to zmienić. Zgodzili się, że najlepszą osobą do podjęcia decyzji, czy marihuana jest korzystną opcją leczenia, jest twój lekarz. Pod koniec 2021 r. przepisy zostały zmienione, aby umożliwić lekarzom zalecenie każdemu pacjentowi, na dowolny stan, według uznania lekarza.

Jeśli wcześniej odmówiono Ci wydania karty medycznej w Nowym Jorku, teraz jest idealny czas, aby umówić się na wizytę i złożyć wniosek po raz kolejny.

Czytaj: "Nowojorscy lekarze mogą teraz polecać MMJ dla każdej potrzeby zdrowotnej."