ul. Kielcka 10
867 600 467 kontakt@- dla-ludzi.pl

NYC złagodzi zakaz testowania marihuany przed zatrudnieniem

NYC złagodzi zakaz testowania marihuany przed zatrudnieniem

Posted by Nancy Moraa on 08/06/2020 in Aktualności

Zawartość medyczna sprawdzona przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

W przeszłości w Nowym Jorku obowiązywał surowy zakaz testowania marihuany przed zatrudnieniem. Urzędnicy z Nowego Jorku postanowili sfinalizować nowe zasady lokalnego zakazu testowania narkotyków przed zatrudnieniem na obecność marihuany. Urzędnicy dodali więcej zwolnień. Wyłączenia te zapewnią większą ochronę pracownikom przed losowymi lub przed zatrudnieniowymi testami na obecność marihuany w organizmie.

Zakaz został zatwierdzony przez Radę Miasta w zeszłym roku i został wprowadzony w życie bez podpisu Mayo Billa de Blasio. Zakaz stanowi, że firmy w mieście nie powinny przeprowadzać testów na obecność metabolitów THC przed zatrudnieniem. Chyba, że stanowisko jest wrażliwe na bezpieczeństwo. Polityka zaczęła obowiązywać w maju 2020 roku.

Kiedy została po raz pierwszy napisana i uchwalona, ustawa zawierała język określający wyjątki od testowania dla osób ubiegających się o konkretne stanowiska pracy. Te miejsca pracy obejmowały policjantów, opiekę nad dziećmi i stanowiska związane z federalnym lub stanowym kontraktem grantowym. Ustawa zawierała również środek, który pozwalał Komisji Praw Człowieka w Nowym Jorku na rozszerzenie listy oczekiwanych zawodów. Organ ten zalecił swój własny zestaw przepisów jeszcze w kwietniu. To było w procesie finalizacji tych zasad w miesiącach, które nastąpiły.

Głosowano jednogłośnie

Komisja głosowała jednogłośnie, aby przejść sfinalizowane Nowy Jork MMJ prawa, które zawiera nowe zwolnienia i ochrony pracowników. Nowe prawo dostarcza przykładów kariery i obowiązków zawodowych, które są wysokiego ryzyka obrażeń (lub zranienia kogoś innego). Potencjał do uszkodzenia mienia jest również czynnikiem w zmienionym prawie pracy.

Dobrym przykładem może być operator ciężkiego sprzętu maszynowego. Kierowcy mogą spędzić znaczną ilość czasu na placu budowy, lub pracować bezpośrednio na lub w pobliżu linii energetycznej lub gazowej. Z tego powodu, mają oni wyższy niż przeciętny czynnik ryzyka uszkodzenia mienia lub obrażeń. lub osoby regularnie obsługujące maszyny lub pojazdy silnikowe nadal będą poddawane procesowi testowania narkotyków na obecność konopi indyjskich przed zatrudnieniem.

Istnieje język, który otacza pracę "w pobliżu" linii energetycznych. Tego stwierdzenia nie było w pierwotnej propozycji. Postanowienie dotyczące pojazdów mechanicznych zostało złagodzone, aby objąć pracowników, którzy jeżdżą na wiele zmian. Nie tylko tych, którzy działają codziennie, aby uniknąć karania kierowców CDL i kierowców ciężarówek.

Komisja dodała również nową sekcję, aby szczegółowo wymienić zawody i osoby, które będą zwolnione z zakazu testowania marihuany. Są to pracownicy, którym spożywanie marihuany może przeszkadzać w odpowiednim wykonywaniu obowiązków. Zakłada się, że tacy pracownicy mogą stanowić ryzyko śmierci lub uszkodzenia ciała dla siebie lub innych osób. Sfinalizowana zasada weszła w życie 24 lipca 2020 roku.

Oklaskiwani lokalni ustawodawcy

Aktywiści reformy świętowali ogólną politykę. Przyklasnęli oni ustawodawcom z Nowego Jorku za podjęcie działań mających na celu ochronę konsumentów marihuany przed niesprawiedliwością i dyskryminacją. Jednak niektórzy uważają, że wyjątki są zbyt szerokie.

Według Jumaane'a Williamsa (D), który był sponsorem ustawy, która umożliwiła wprowadzenie zakazu, miał on obawy co do wyjątków od prawa. Uważał, że żadna osoba nie powinna być testowana na obecność THC. Stanowczo sprzeciwia się rozszerzeniu wyjątków od ustawy 91.

Nowy Jork nadal nie zalegalizował marihuany do użytku rekreacyjnego w NYC. Tylko medyczna marihuana jest legalna. Dzieje się tak pomimo usilnych starań Gov. Andrew Cuomo (D) i ustawodawców, aby wprowadzić ją w życie poprzez budżet państwa. Próbowali przez ostatnie dwa lata. Podczas gdy głosujący mieszkańcy Nowego Jorku chcieliby, aby marihuana dla dorosłych była opcją, istnieje znacząca opozycja legislacyjna przeciwko rekreacyjnemu ziołolecznictwu.

Jeśli "zwolnienie" pracownika z powodu problemów zdrowotnych jest niezgodne z konstytucją, może to być również niezgodne z konstytucją dla pracodawcy, aby pozwolić pracownikowi odejść po pozytywnym teście na THC. Oznaczałoby to, że niektórzy nowojorczycy z umiarkowanymi dolegliwościami zdrowotnymi, którzy polegają na medycznej marihuanie, musieliby dokonać wyboru. Żyć z bólem i objawami, lub szukać pracy, która nie wymaga losowych lub przed zatrudnieniem testów na obecność THC.

Obniżanie barier w NYC

Rada Nowego Jorku opracowała zakaz testowania z nadzieją, że marihuana stanie się w końcu legalna do użytku dla dorosłych w tym stanie. Zwolnienie z zakazu testowania ma na celu obniżenie bariery wejścia dla ludzi. Pozwoliłoby to pacjentom z umiarkowanym do ciężkiego przewlekłym bólem i problemami zdrowotnymi stać się zarejestrowanymi posiadaczami kart NY MMJ. Bez obawy o "utratę pracy" z powodu testów na obecność THC w narkotykach.