ul. Kielcka 10
867 600 467 kontakt@- dla-ludzi.pl

Południowe stany źle się zachowują w kwestii legalizacji trawki

Południowe stany zachowują się źle w kwestii legalizacji trawki

Posted by Lori Ann Reese on 08/16/2021 in Ekonomia

Zaktualizowano 7 września 2021 r. Zawartość medyczna zweryfikowana przez dr Josepha Rosado, MD, M.B.A, Głównego Lekarza.

Motywacja do legalizacji medycznej marihuany i dostarczania produktów, które spełniają potrzeby pacjentów powinna być zawsze priorytetem. Z wyjątkiem większości południowych stanów. Tam legalizacja marihuany stoi pod dużym znakiem zapytania.

Czy znasz kogoś, kto żyje z przewlekłym bólem? Przyjaciel lub członek rodziny został ograniczony do jednej opcji uśmierzania bólu: opioidów i NLPZ na receptę? Nie jest to zbyt duży wybór, jeśli wziąć pod uwagę znaczne ryzyko zdrowotne, na jakie narażeni są pacjenci, stosujący długotrwale leki przeciwbólowe.

Tytoń jest legalny. I wiemy na podstawie dziesięcioleci dowodów klinicznych, jakie zagrożenia dla ludzkiego zdrowia niesie ze sobą ten tytoń. Alkohol jest legalny. A tytoń, uzależnia i wiadomo, że zwiększa ryzyko wystąpienia kilku chorób zagrażających życiu. Używanie tytoniu i alkoholu zwiększa prawdopodobieństwo zachorowania na niektóre rodzaje raka. Istnieje wyraźna statystyczna korelacja pomiędzy używaniem obu substancji a problemami zdrowotnymi. Ale nie są one zakazane.

Tylko dlatego, że marihuana jest zalegalizowana w trzydziestu sześciu (36) stanach, nie oznacza to, że każdy program medycznej marihuany jest taki sam. W niektórych stanach, pacjenci walczą o prawo do medycznej marihuany pod nadzorem lekarza. W innych stanach, Amerykanie z przewlekłymi schorzeniami chcą "prawdziwego" programu medycznej marihuany. Nie symbolicznego programu z ograniczeniem niskiej zawartości THC. Albo takiego, do którego kwalifikuje się bardzo niewielu pacjentów.

Rasizm i marihuana: Dlaczego Południe powoli zmienia prawo dotyczące marihuany?

Czy istnieje powód, dla którego niektóre z południowych stanów były bardziej niechętne do legalizacji marihuany? Jak w każdej dobrej historii, trochę historii pomaga wyjaśnić, dlaczego ruchy oddolne w południowych stanach musiały ciężko walczyć o niewielki postęp.

Kultura rozwija się na podstawie historycznych precedensów. Na Quorze jest kilka wątków, które omawiają historię napięć rasowych w południowych stanach. A ponieważ pierwotna demonizacja marihuany wywodzi się z rasistowskiego straszenia meksykańskimi imigrantami i osobami kolorowymi (POC), trudno jest zignorować korelację. Statystycznie rzecz biorąc, w południowych stanach było więcej przemocy na tle rasowym i uprzedzeń w kształtowaniu polityki.

Dla pokoleń Amerykanów żyjących na południu, marihuana była kojarzona z przestępczością, rozpustą i zepsuciem białej młodzieży. Przez dziesięciolecia! Nie wspominając o wprowadzeniu prawa Jima Crowa, które jeszcze bardziej podzieliło tkankę społeczną na południu, oddzielając białych od czarnych.

Ta idea propagandy jest tak zakorzeniona, że trudno jest z niej wyrosnąć. Albo ją skorygować. I to może być jeden z największych powodów, dla których legalizacja marihuany jest trudna do sprzedania w południowych stanach, nawet jeśli mają one dowody na to, że sąsiednie stany osiągnęły duży przychód z podatków od sprzedaży medycznej i/lub dla dorosłych.

Ustawodawcy i część obywateli stanów silnie odczuwa potrzebę utrzymania prohibicji marihuany. Została ona wpleciona w tkankę tożsamości kulturowej niektórych najbardziej konserwatywnych obywateli zamieszkujących południowe stany. A także na najwyższych szczeblach ciał ustawodawczych w każdym stanie.

Południowe stany, które nie zalegalizują marihuany bez walki

1. Teksas

Z ekonomicznego punktu widzenia, można by pomyśleć, że Teksas będzie pierwszym, który wykorzysta potencjalne wpływy podatkowe z legalizacji medycznej marihuany. Ale być może dlatego, że gospodarka stanowa w Teksasie ma historię dobrych wyników, nie czuje takiej potrzeby. Teksas może nie mieć takiego samego popędu do legalizacji marihuany, ponieważ państwo może nie potrzebować pieniędzy.

Motywacja do legalizacji medycznej marihuany i dostarczania produktów, które spełniają potrzeby pacjentów powinna być zawsze priorytetem. Czy znasz kogoś, kto żyje z przewlekłym bólem? Przyjaciel lub członek rodziny został ograniczony do jednej opcji uśmierzania bólu: opioidów i NLPZ na receptę? Nie jest to zbyt duży wybór, jeśli weźmiemy pod uwagę znaczne ryzyko zdrowotne, na jakie narażeni są pacjenci, stosujący długotrwale leki przeciwbólowe.

(CANVA

)Teksas ostatnio podniósł limit niskiej zawartości THC z 0,50% do 5%. Chociaż Izba Reprezentantów w Teksasie zatwierdziła zwiększenie mocy, została ona zablokowana w Senacie. I dalej zredukowany do 1% THC maksymalnego limitu na wszystkich produktach medycznej marihuany.

Jeśli chodzi o medyczną marihuanę, Teksas nie jest podobny do Oklahomy. Nie otrzymasz karty medycznej jako pacjent z Teksasu zarejestrowany w Compassionate Use Program (CUP). Nie ma żadnych dyspensariuszy do odwiedzenia, tylko apteki z uprawnieniami do wydawania recepty od lekarza. I masz ograniczone możliwości przyjmowania, które obejmują tabletki, kapsułki i nalewki. Żadne inne rodzaje medycznej marihuany nie są dozwolone w stanie Lonestar.

2. Karolina Północna

Czy wiesz, że Karolina Północna jest domem dla największej populacji weteranów wojskowych? Ponad 700.000 weteranów nazywa Karolinę Północną swoim domem. Nacisk kładziony jest na stan, aby zapewnić realny program medycznej marihuany, który służy wszystkim pacjentom, w tym dużej liczbie weteranów, którzy są domem dla NC.

Senat Bill 711 jest obecnie proponowanym ustawodawstwem dotyczącym medycznej marihuany w Karolinie Północnej.4 sierpnia,

pod koniec sesji letniej, ustawa została skierowana do Trybunału Sprawiedliwości. Jeśli zostanie pozytywnie przegłosowany przez Sądownictwo, Departament Zdrowia będzie mógł dokonać przeglądu i zaproponować zmiany. Następnie ustawa zostanie skierowana do Senatu Karoliny Północnej w celu dokonania przeglądu. (CANVA

)Krytyka obecnie proponowanego ustawodawstwa w Senate Bill 711 koncentruje się na ograniczonej liście kwalifikujących się warunków zdrowotnych. Zwolennicy chcą, aby do listy dodano lęk kliniczny, depresję i uzależnienie od opioidów. Plan ograniczyłby również liczbę centrów dystrybucji medycznej marihuany do czterdziestu (40) w całym stanie. Oznacza to, że jedno centrum dystrybucji przypada na każde 260.000 mieszkańców.

Detaliczne dyspensaria nie będą dozwolone w Karolinie Północnej. Obecnie, tylko pacjenci z epilepsją kwalifikują się do przepisywania medycznej marihuany. Mieszkańcy Karoliny Północnej mogą potencjalnie oczekiwać nieelastycznego programu, takiego jak w Teksasie.

3. Kansas

Izba Reprezentantów w Kansas zatwierdziła projekt ustawy o legalizacji medycznej marihuany. Jednak nie udało się jej przejść przed końcem sesji letniej i ma ponownie zebrać się w 2022 roku. Na korzyść stanu działa gubernator, który popiera medyczną marihuanę. Gubernator Laura Kelly (D) oświadczyła, że planuje pomóc w stworzeniu "dobrze uregulowanego, współczującego programu medycznej marihuany".

(CANVA

)Według Marijuana Policy Project, ponad 68% mieszkańców w Kansas popiera legalizację medycznej marihuany. A w 2016 roku, Kansas zrobił pierwszy ważny krok z HB 2462, aby zmniejszyć kary za posiadanie marihuany do użytku osobistego. Zmniejszyła ona posiadanie marihuany po raz drugi z przestępstwa do wykroczenia. W 2017 r. uchwalono Senate Bill 112, który jeszcze bardziej zredukował kary za uprawę lub paraphernalia.

Jedyną opcją, jaką mają pacjenci w Kansas, są produkty kannabidiolu (CBD) bez THC do zarządzania objawami. Ale pełne spektrum CBD lub najwyższej jakości kliniczna klasa marihuany nie może zapewnić szybkiej ulgi w bólu dla pacjentów. Dlatego wielu uważa, że jest to półśrodek, pozostawiając pacjentów w Kansas bez krytycznej, bezpiecznej opcji dla opioidów.

4. Mississippi

Nie ma bardziej przejmującego przykładu Południa i walki o utrzymanie marihuany w zamknięciu niż Mississippi. W listopadzie 2020 roku, wyborcy poparli Inicjatywę 65. I to nie tylko nieznacznie. Inicjatywa 65 była prowadzona przez obywateli i uzyskała większość 74%. Wyborcy zgodzili się na legalizację marihuany dla pacjentów, zapewniając dwadzieścia dwa (22) kwalifikujące się warunki zdrowotne.

I wtedy Sąd Najwyższy Mississippi postawił swoją legislacyjną stopę. Zamiast przestrzegać tego, czego chciała większość wyborców Mississippi, postanowił zablokować program medycznej marihuany. W sprytny sposób. Sąd Najwyższy Stanu Mississippi stwierdził, że metoda zbierania podpisów i umieszczenia pytania stanowego na karcie do głosowania była błędna. I dlatego wynik głosowania był nieważny.

Niewiarygodne i niedemokratyczne posunięcie. Takie, które może nie być w stanie uchylić tego, o co prosili wyborcy w Mississippi. W międzyczasie, podczas gdy walka toczy się na najwyższych szczeblach prawnych w Mississippi, przepisy dotyczące nowego programu medycznej marihuany mają zostać wprowadzone do 21 sierpnia 2021 roku. Podczas gdy trwają prawne rozterki, gałęzie rządu posuwają się naprzód w tworzeniu nowego programu medycznej marihuany w Mississippi.

Co trzeba zrobić, aby południowe stany zdjęły żelazny uścisk z prohibicji marihuany?

Presja opinii publicznej narasta praktycznie w każdym stanie, który nie zalegalizował marihuany. A także w stanach, które mają programy prohibicyjne, które nie spełniają potrzeb pacjentów (w tym prawa dotyczące niskiej zawartości THC). Ale poza zmieniającą się opinią społeczną na temat medycznej marihuany, są też inne czynniki testujące ustawodawców w stanach, które "wstrzymują się" z legalizacją.

COVID-19 wyrządza znaczne szkody w Stanach Zjednoczonych. Po pierwsze, są to straty w ludziach. W momencie pisania tego tekstu, Ameryka straciła 621 000 dusz z powodu COVID-19. Wirusem zaraziło się 36,7 mln ludzi w Stanach Zjednoczonych.

W lipcu 2021 roku University of New Hampshire Carsey School of Public Policy opublikowała wyniki nowego badania. Przyjrzała się ona różnym przekrojom gospodarczym i finansowym każdego stanu, aby ustalić, które stany poniosły największe straty ekonomiczne z powodu pandemii.

Na mapie i na podstawie danych dostarczonych przez Biuro Analiz Ekonomicznych widać, że wiele południowych stanów nie zostało tak mocno dotkniętych przez COVID-19 jak inne stany. A zatem potrzeba zapewnienia nowych źródeł dochodów podatkowych jest dla tych stanów mniejszym bodźcem. Dobrze zarządzają one swoimi gospodarkami stanowymi. Ale południowe stany, które zostały najbardziej dotknięte przez COVID-19? Wprowadziły one programy medycznej marihuany, które były przyjazne dla pacjentów. Zalegalizowały pewne rodzaje marihuany, które są "bestsellerami", w tym nadające się do palenia kwiaty. I były w stanie wygenerować nowe źródło dochodów podatkowych.

Co przyniesie rok 2022 dla legalizacji marihuany?

Im dłużej utrzymuje się pandemia, tym bardziej prawdopodobne jest, że mniej dotknięte ekonomicznie stany odczują jej skutki. Rosnące poparcie społeczne i wsparcie stowarzyszeń weteranów wojskowych może zmienić sytuację. W połączeniu z nowymi dochodami z podatków, możemy zobaczyć, jak stany na południu zaczynają się odwilżać. W 2022 roku możemy zaobserwować większy ruch w kierunku legalizacji ze strony organów regulacyjnych w konserwatywnych południowych społecznościach.

Featured Image: Canva