ul. Kielcka 10
867 600 467 kontakt@- dla-ludzi.pl

Kief w twoim młynku? Użyj go (nie zgub)

Kief w twoim młynku? Użyj go (nie zgub)

Posted by Nancy Moraa on 08/20/2020 in Aktualności

Zaktualizowano 26 sierpnia 2020. Treść medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Malutkie, lepkie kryształki, które pokrywają kwiat marihuany nazywane są kiefem. Znane są również jako suchy przesiew lub pyłek. Są one gruczołem żywicznym, który zawiera terpeny i kannabinoidy, które sprawiają, że roślina konopi jest tak wyjątkowa.

Znajdź teraz lekarza od marihuany

Dla tych, którzy kochają doświadczenia z koncentratami, ale uważają, że zakup wosku lub sprzętu do ekstrakcji jest kosztowny, przesiewanie może być doskonałą alternatywą. Ze względu na wysokie stężenie terpenów i kannabinoidów w gruczołach żywicy, oddzielenie kryształków może pozwolić ci na wykorzystanie ich w bardzo kreatywny sposób.

Ekstrakcja kiefu w prosty sposób: jest już w twoim młynku

Do ekstrakcji kiefu będziesz potrzebował trzykomorowego młynka do ziół, który będzie skuteczny w drobnym mieleniu marihuany, pozwalając jednocześnie kryształkom spaść przez sito i zebrać je do małej przegródki.

Młynki dwukomorowe są świetne, ale problem polega na tym, że pozwalają one na zmarnowanie silnego produktu, ponieważ kryształki odpadają od suszonego zioła i przyklejają się do wnętrza młynka. Wiele młynków z wyższej półki posiada siatkę, która pomaga przesiać kief, pozwalając mu spadać do specjalnej komory poniżej, gdzie jest zbierany.

Trzy sposoby na wykorzystanie kryształów

Po udanym zebraniu kiefu, istnieją różne sposoby, aby zrobić wielki użytek z tego fantastycznego zapasu nierafinowanego koncentratu marihuany.

1. Posyp nim swoją zapakowaną miskę z marihuaną

Upewnij się, że posypałeś kief na wierzch swojej miski, aby uzyskać znaczny wzrost ogólnej mocy. Nie chcesz mieszać kiefu z całym kwiatem lub koktajlem. Musi on być wdychany przy pierwszym pufnięciu, aby zoptymalizować efekty.

Z miską z kiefem w koronie, upewnij się, że palisz jedną ćwiartkę miski na raz, aby móc cieszyć się wieloma uderzeniami. To zapewni Ci najlepsze doznania z palenia marihuany. Bądź jednak ostrożny za pierwszym razem, kiedy spróbujesz. Niektóre silne odmiany mają kief, który daje jeszcze silniejszy cios. Spróbuj trochę na raz dla bezpieczeństwa.

2. Posyp kief do jointa

Zwijanie jointa jest łatwe, biorąc pod uwagę, że świeżo zmielona marihuana jest wystarczająco lepka. To właśnie tutaj pojawia się kief, jeśli chcesz uzyskać lepsze doznania. Posyp swoją zmieloną marihuanę zdrową szczyptą kiefu i dobrze wymieszaj. Rozprowadź kief na całej długości swojego jointa.

Jeśli chcesz uzyskać jeszcze lepsze doznania z jointem, możesz zwilżyć zewnętrzną część jointa z odrobiną preferowanego przez Ciebie wosku i obtoczyć górną 1/3 jointa w kiefie. Taki joint pokryty kiefem jest powszechnie znany jako joint "twaxed". Ta opcja jest przeznaczona na wieczór typu "zostań w domu".

3. Zrób hasz z kiefu

Najstarszą formą rafinowanej marihuany jest haszysz. Jednym z etapów wytwarzania haszyszu jest wyodrębnienie kiefu. Hash to po prostu kryształki, które zostały podgrzane i poddane ciśnieniu, aby stworzyć miękką, zieloną kulkę. Kiedy poddaje się go działaniu ciepła i ciśnienia, jego skład zmienia się w wyniku rozerwania gruczołów żywicznych.

Po jej rozerwaniu, ogólny smak i działanie produktów są nieco inne. Naciskanie powoduje również przyciemnienie jej koloru. Im większe ciśnienie, tym ciemniejszy staje się haszysz. Hash dostarczy Ci również wspaniałych doznań.

Należy jednak pamiętać, że wiele stanów zabrania produkcji lub przetwarzania przez posiadaczy kart z medyczną marihuaną. Możesz spożywać marihuanę zakupioną w sklepie, ale próba przerobienia jej na coś innego (chyba, że chodzi o brownies) może być łamaniem prawa. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej stanowego programu medycznej marihuany. Kupując ją w sklepie z marihuaną, pamiętaj, że im czystszy produkt, tym jaśniejszy jest jego kolor. Jeśli nadal wygląda na zielony, oznacza to, że jest w nim mieszanka substancji roślinnych. Ale dobrze oczyszczony kief będzie miał ten biały kolor.