ul. Kielcka 10
867 600 467 kontakt@- dla-ludzi.pl

Op-Ed: Senat Teksasu nie powinien nazywać tego reformą marihuany

Op-Ed: Senat Teksasu nie powinien nazywać tego reformą konopi

Posted by Lori Ann Reese on 06/18/2021 in Reforma konopi indyjskich

Treść medyczna sprawdzona przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

W listopadzie 2020 r. złożono dziewięć różnych artykułów legislacyjnych dotyczących marihuany. Wywołało to oczekiwanie, że rok 2021 będzie przełomowy dla reformy medycznej marihuany w stanie Teksas. Ponadto, stworzyło to nadzieję dla pacjentów z przewlekłymi schorzeniami zdrowotnymi, że nadchodzi zmiana.

Ponieważ zmiany są potrzebne, Teksas ma jeden z najbardziej restrykcyjnych programów dotyczących medycznej marihuany. Z trudem można go uznać za oferujący pacjentom medyczną marihuanę ze względu na ograniczenia, od limitu niskiej zawartości THC po jedną z najbardziej restrykcyjnych list kwalifikujących się chorób. Mimo to, teksańscy przywódcy cywilni oraz niektóre grupy religijne i organy ścigania chcą utrzymać żelazny uścisk prohibicji.

Jak inaczej można to nazwać niż prohibicją teraz? Projekty ustaw, które pomyślnie przeszły przez Izbę Reprezentantów w Teksasie, zostały zablokowane w Senacie Teksasu. Mimo, że ostatnie sondaże donoszą, że ponad 68% Teksańczyków chce pełnej legalizacji marihuany. Medycznej i rekreacyjnej, czyli programu dla dorosłych. Podobnie jak w okolicznych stanach, takich jak Oklahoma i Arkansas.

Dzisiaj lokalne media w Teksasie donoszą o ustępstwach hojnie udzielonych przez Senat, aby lepiej dostosować się do potrzeb pacjentów. Jest to mylące. Nie było żadnych znaczących ustępstw i tak wiele możliwości dla Senatu Teksasu, aby stworzyć zmiany. Oni zdecydowali się zamiast tego na placement gołego minimum. Mniej niż minimum w porównaniu do trzydziestu pięciu innych stanów. I to ma mieszkańców z przewlekłymi problemami zdrowotnymi, takimi jak ja, rozczarowany, sfrustrowany i zły.

Teksańczyk i diabetyk szukający lepszych alternatyw niż opioidy

Cukrzyca jest u mnie dziedziczna. Zdiagnozowano ją u mnie w wieku trzydziestu czterech lat. Przez większość mojego życia zmagałem się z kontrolą poziomu glukozy. Nie jestem insulinozależna (jeszcze), ale doświadczyłam już wielu przerażających i bolesnych aspektów mojej przewlekłej choroby.

Neuropatia cukrzycowa jest częścią mojego codziennego życia. Czasami, kiedy jestem bardzo aktywna fizycznie, neuropatia w stopach na razie znika. Oczywiście, nie zawsze tak jest i wiem o tym. Ale kiedy pojawiają się objawy neuropatii, wszystko staje się trudniejsze.

Chodzenie (bez potykania się) może być wyzwaniem. Koncentracja może być trudna. Wyobraź sobie uczucie miliona mrówek gryzących twoje stopy i palce w tym samym czasie? W tej chwili nie jest to na tyle uporczywe, aby uzasadniać codzienne przyjmowanie leków przeciwbólowych. Kiedy biorę leki przeciwbólowe, aby zmniejszyć te doznania, mam mdłości, czuję się zmęczony i mam mętlik w głowie. Leki na receptę zaburzają też gospodarkę cukrem we krwi, nastrój i pracę przewodu pokarmowego. Pozostawiają mnie też z uczuciem, że mam kaca.

Miałam rodzica, który przez całe życie zmagał się z uzależnieniem od opioidów. Teraz jest czysta od ponad sześciu lat. Ale obserwowałam szkody, jakie leki opioidowe wyrządziły w jej umyśle i ciele. Biorę leki przeciwbólowe tylko wtedy, gdy wszystko inne nie działa. Na przykład okłady z lodu, ćwiczenia, joga i dużo wody. Albo trzydziestominutowa drzemka w przerwie na lunch. Medyczna marihuana mogłaby pomóc. Dla mnie to nie jest opcja.

Nauka o marihuanie i możliwościach łagodzenia objawów neuropatii cukrzycowej

Odwiedziłem stany, które zalegalizowały marihuanę do celów rekreacyjnych. Chociaż mieszkam w Teksasie od siedmiu lat, nie udało mi się uzyskać karty medycznej. A nawet gdyby tak się stało, 0,5% THC raczej nie przyniosłoby mi ulgi.

Skąd to wiem? Ponieważ próbowałem 10% THC podczas wizyty w stanach rekreacyjnych (Nevada i Kalifornia) i nadal czułem ból. Ale kiedy spróbowałem 15%, ból zniknął. I znów czułem się szczęśliwy, energiczny i mobilny. Byłem wolny od bycia zajętym moim bólem neuropatycznym. Ponieważ, oczywiście, to będzie flare up na wycieczkę.

Zapytaj kogoś z przewlekłym bólem, jak to jest, ten moment, kiedy ból zniknął. To jest euforia. Prawie nie ufasz temu, spodziewając się, że fale bólu mogą powrócić w każdej chwili. Ale mogę ci powiedzieć, że to jest jak wolność. Czujesz się tak, jakby twoje człowieczeństwo i niezależność zostały przywrócone. Potrzebowałeś tylko odrobiny pomocy, aby ból ustąpił, abyś mógł znów być sobą.

Pochodząc z Kanady, gdzie marihuana jest federalnie zalegalizowana, prohibicja w Teksasie jest szokująca. Zdaję sobie sprawę, że kultura społeczno-polityczna tutaj, w stanie Lonestar, jest zupełnie inna. Ale jako adwokat pacjentów, wiem, że moja historia nie jest wyjątkowa. Istnieją dziesiątki tysięcy Teksańczyków takich jak ja, którzy szukają lepszych alternatyw - bezpieczniejszych sposobów radzenia sobie z objawami, które zakłócają ich codzienne życie.

Jestem częścią około 68% mieszkańców Teksasu, którzy chcieliby wprowadzenia rzeczywistego programu medycznej marihuany.

Senat Teksasu bez zaskoczenia rozczarowuje pacjentów swoją legislacją

Izba Reprezentantów w Teksasie zatwierdziła kilka rozwiązań, które spowodowałyby powolne, ale stałe zmiany. Nikt jednak nie oczekuje, że Teksas będzie poruszał się szybko, jeśli chodzi o reformę prawną marihuany. W tym dekryminalizacja marihuany na własny użytek.

Ale Izba Reprezentantów zatwierdziła zwiększenie limitu niskiej zawartości THC w marihuanie leczniczej z 0,5% do 5%. Nadal jest to zbyt niska wartość dla większości pacjentów, zwłaszcza tych z przewlekłym bólem. Na początku sesji legislacyjnej w 2021 roku, sześćdziesiąt (60) artykułów legislacyjnych dotyczących reformy marihuany w Teksasie.

Senat zatwierdził środek, aby zwiększyć maksymalną potencję; do 1%. I podczas gdy Izba zatwierdziła dodanie chronicznego bólu do kwalifikujących się warunków zdrowotnych? Senat w Teksasie powiedział "nie". W ten sposób wyklucza się pacjentów ze zwyrodnieniowym bólem pleców, reumatoidalnym zapaleniem stawów, przewlekłymi migrenami i ludzi codziennie zmagających się z bólem neuropatycznym.

CDC szacuje, że ponad 2,3 mln Teksańczyków żyje z cukrzycą lub około 1 na 20 dorosłych w wieku poniżej 35 lat. I 1 na 4 Teksańczyków powyżej 65 roku życia. Podobnie jak ta historia o Viridianie Edwards, 33-letniej weterance mieszkającej w Teksasie, która każdego dnia w swoim życiu zmaga się z przeszywającym bólem, nierozwiązanym przez leki na receptę.

Czy Reforma Marihuany może zostać umieszczona na stanowym głosowaniu?

Teksas jest tylko jednym z 24 stanów w Ameryce, który nie posiada "inicjatywy i referendum". I to sprawia, że jest to skomplikowane, aby posunąć się naprzód w sprawie daleko idących zmian w reformie prawa marihuany w Teksasie.

Same podpisy nie wystarczą, aby pytanie stanowe dotyczące poprawki konstytucyjnej znalazło się na karcie do głosowania. Legislatura stanowa Teksasu musi zatwierdzić i zaproponować poprawkę oraz wspólną rezolucję Izby Reprezentantów i Senatu. Rezolucja musi zostać przyjęta głosami co najmniej dwóch trzecich członków każdej z ciał ustawodawczych. Oznacza to 100 głosów za zmianą prawa dotyczącego konopi indyjskich w Izbie Reprezentantów w Teksasie i dwadzieścia jeden (21) głosów w Senacie. W Senacie Teksasu jest trzydzieści jeden (31) miejsc, z obecną większością republikańską.

Ponieważ Teksas nie ma inicjatywy i referendum, nie ma sposobu na zaproponowanie zmian w poprawce do konstytucji. Albo ominąć większość w Izbie i Senacie, aby umieścić reformę marihuany na następnej karcie wyborczej.

To, co wydarzy się później, to zorganizowany wysiłek oddolnych organizacji na rzecz zmian na poziomie miejskim. Jurysdykcje takie jak Austin i Dallas już rozpoczęły działania w tym kierunku. Organy ścigania zgodziły się na zaprzestanie wykorzystywania zasobów do testowania i aresztowania osób, u których znaleziono ilości na własny użytek. Prawdopodobnie więcej społeczności pójdzie tym śladem w całym stanie.

Następnym krokiem będzie informowanie wyborców, aby przekonać członków Izby Reprezentantów i Senatu o znaczeniu reformy konopi w Teksasie. I tu właśnie Twój głos, jako pacjenta, opiekuna lub adwokata może pomóc w przeprowadzeniu reformy konopi w Teksasie.

Jak możesz pomóc

Jeśli jesteś mieszkańcem Teksasu i działasz na rzecz pacjentów i dostępu do medycznej marihuany, zaangażuj się. Twój głos, opinia i wsparcie mogą pomóc Teksasowi w stworzeniu prawdziwego programu medycznej marihuany. Takiego, który pomoże pacjentom radzić sobie z objawami i poprawi jakość ich życia.

Zostań wolontariuszem i zaangażuj się w działalność jednej lub kilku organizacji, które ciężko pracują na rzecz reformy prawnej. Oto lista niektórych z najbardziej aktywnych organizacji, które poszukują wolontariuszy do pomocy w zbieraniu podpisów, organizowaniu i przedstawianiu historii pacjentów liderom w Teksasie.

- Republikanie Przeciwko Prohibicji Marihuany (RAMP)

- Texas NORML (Austin)

- Studenci na rzecz rozsądnej polityki narkotykowej

- Projekt Polityki Marihuany

- Zielona Partia Teksasu

Chcemy usłyszeć Twoje komentarze! Jeśli mieszkasz w Teksasie, jesteś za czy przeciw reformie obecnego zakazu medycznej marihuany? Jakie diagnozy Twoim zdaniem powinny zostać dodane do warunków zdrowotnych kwalifikujących do medycznej marihuany w Teksasie?

Zostaw nam swój komentarz! Dołącz do rozmowy na AskMarijuanaDoctors.com.