ul. Kielcka 10
867 600 467 kontakt@- dla-ludzi.pl

Przepisy o wzajemnym honorowaniu kart do medycznej marihuany

Przepisy o wzajemnym honorowaniu kart do medycznej marihuany

Posted by Lori Ann Reese on 08/03/2020 in Aktualności

Zaktualizowano 7 sierpnia 2020. Treść medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Jak często słyszałeś o pacjencie lub opiekunie, który musiał podróżować do innego stanu, aby uzyskać opiekę medyczną? Pacjenci z rozpoznaniem rzadkiej choroby, na przykład, mogą być zmuszeni do wizyty u specjalisty lub w instytucji w innym stanie.

Teraz pomyśl, że pacjent jest uzależniony od medycznej marihuany, aby złagodzić objawy i warunki zdrowotne. Co ma zrobić? Nie mogą kupić medycznej marihuany w innym stanie. Nie są rezydentami. Nie mogą również podróżować z medyczną marihuaną, ponieważ przekroczenie linii państwowych byłoby przestępstwem federalnym.

To jest powód, dla którego rośnie liczba stanów, które tworzą wzajemne umowy MMJ. Chodzi o kontinuum opieki dla pacjentów. Nie powinni być zmuszeni do wyboru, aby przejść bez leczenia, którego potrzebują.

Co się dzieje, gdy posiadacze karty podróżują do innego stanu

Dla wielu pacjentów z przewlekłymi schorzeniami, brak leczniczej marihuany nie jest opcją. Pacjenci muszą wybierać pomiędzy złamaniem przepisów federalnych zabraniających podróży międzystanowych z marihuaną, a cierpieniem z powodu wyniszczających problemów zdrowotnych. Żadna z tych opcji nie jest dobra.

Ale tak właśnie dzieje się za każdym razem, gdy pacjent z medyczną marihuaną przekracza granice stanów. Bez umowy o wzajemności, pacjenci nie mogą kupić produktów z medycznej marihuany. Może to wywołać efekt spirali, który może narazić pacjenta na niebezpieczeństwo. Na przykład, jeśli pacjent cierpi na chorobę Parkinsona i nie jest w stanie dawkować nalewek z medycznej marihuany, objawy skurczu mięśni mogą uniemożliwić podróżowanie. Lub czynności życia codziennego czy zatrudnienie.

Zalegalizowaną opcją, która może podążać za pacjentem do innego stanu, są leki przeciwbólowe na receptę. Załóżmy, że pacjent, który z powodzeniem używa medycznej marihuany, zdecydował się na usunięcie leków opioidowych ze swojego planu opieki. Nagle, musi on przyjmować leki przeciwbólowe na receptę, których być może nie brał pod uwagę przez kilka lat. Jak to wpłynie na ich zdrowie i bezpieczeństwo?

Pacjenci, którzy rozwinęli oporność na leki opioidowe, nie osiągają pełnej ulgi w bólu. Długotrwałe stosowanie opioidów może zwiększać wrażliwość receptorów bólowych. Oznacza to, że pacjent odczuwa większy (a nie mniejszy) ból. Ryzyko wystąpienia potencjalnie zagrażających życiu skutków ubocznych może być wysokie, gdy pacjenci wznawiają stosowanie opioidów. A dla pacjentów, którzy przeszli na medyczną marihuanę, może to odtworzyć problem z uzależnieniem od opioidów.

Dlatego właśnie umowy o wzajemności dotyczące medycznej marihuany są kluczowe dla ochrony zdrowia i dobrego samopoczucia zarejestrowanych pacjentów. I dlatego wiele stanów już wprowadziło zasady, aby przyjąć odwiedzających pacjentów.

Co umowa o wzajemności MMJ oznacza dla pacjentów?

Umowy o wzajemności pomiędzy stanami, które zalegalizowały używanie medycznej marihuany są proste. Jeśli podróżujesz do stanu z umową wzajemności, będziesz mógł używać swojej karty tak jak w domu. To takie proste.

W momencie pisania tego tekstu, następujące stany ustanowiły umowy wzajemne MMJ dla pacjentów spoza jurysdykcji zamieszkania:

    AlaskaArizonaArkansasCaliforniaColoradoHawaiiMaineMassachusettsMichiganNevadaNew HampshireOklahomaOregonPennsylvaniaRhode IslandWashingtonWashington D.C.

Dyspensaria pozostają bez zmian. Pacjenci są zobowiązani do przedstawienia wydanego przez rząd dokumentu tożsamości ze zdjęciem i ważnej karty MMJ. Za każdym razem, gdy odwiedzają dyspensę. Przeterminowane karty nie będą akceptowane (ID lub karty MMJ). Opiekunowie mogą nabyć marihuanę przy zachowaniu tych samych środków bezpieczeństwa, które obowiązują dla pacjentów niepełnoletnich.

Dyskrecja właściciela przychodni

Jeśli odwiedzisz punkt sprzedaży medycznej marihuany, który podpisał umowę wzajemną, nie gwarantuje to w 100%, że będziesz mógł kupić produkty. Stany zezwalają właścicielom aptek na swobodę w korzystaniu z ich dyskrecji. Jeśli tak się stanie, możesz wybrać inną lokalizację dyspensy.

Niektóre stany mają bardziej złożone wymagania. Kiedy pacjent z kartą medycznej marihuany odwiedza placówkę, może zostać poproszony o zarejestrowanie się jako tymczasowy gość i uiszczenie opłaty. Pacjenci otrzymują wtedy tymczasową kartę na czas pobytu. Jest to dokument tożsamości, który traci ważność po powrocie do domu. Jest to również środek prawny do monitorowania pacjentów spoza stanu, którzy mają dostęp do medycznej marihuany w celu ochrony zdrowia i bezpieczeństwa oraz ograniczenia działalności przestępczej.