ul. Kielcka 10
867 600 467 kontakt@- dla-ludzi.pl

Wiadomości o marihuanie 29 października, 2021

Wiadomości o marihuanie - 29 października, 2021

Posted by Lori Ann Reese on 10/29/2021 in Medyczna Marihuana

Zawartość medyczna recenzowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

W tym tygodniu, jednym z głównych tematów w wiadomościach o marihuanie jest wielka walka tocząca się w Teksasie o Delta-8. Wielu mieszkańców może nie być świadomych, że istnieje nowy zakaz używania Delta-8. A posiadanie produktów Delta-8 może skutkować poważnymi zarzutami i karą więzienia.

Programy sprawiedliwości społecznej istnieją w stanach, które zalegalizowały marihuanę do użytku medycznego lub dla dorosłych. Co to oznacza dla czarnoskórych Amerykanów, którzy chcą założyć firmę lub świadczyć usługi w branży marihuany?

W 2020 roku konopie indyjskie były najlepiej sprzedającym się produktem zrywającym z nałogiem w Stanach Zjednoczonych. Oprócz papieru toaletowego podczas pierwszego roku Covid-19. Państwa widziały setki milionów (a w niektórych przypadkach miliardy) dolarów w sprzedaży. Ciekawi, gdzie trafiają te pieniądze z podatków? Zbadaliśmy to.

W niedzielę jest Halloween! Czy jesteś jednym z tych ludzi, którzy czekają cały rok, aby wyciągnąć wszystkie upiorne przystanki? Jeśli tak, to w ten weekend możesz mieć w domu jeden z tych kreatywnych bong na Halloween. Usiądźcie na kanapie z kocem i obejrzyjcie klasyczne horrory, które mają niezapomniane momenty z trawką.

Przeczytaj więcej w wiadomości na temat marihuany na 30 października 2021, z MarijuanaDoctors.com.

Wiadomości o marihuanie: Długie ramię prawa przyszło po Delta-8 w Teksasie

Czy zastanawialiście się kiedyś, dlaczego Teksańczycy z problemami zdrowotnymi nie narzekali na 1% limit niskiej zawartości THC w medycznej marihuanie? Albo na fakt, że stan nie ma detalicznych dyspenserów, jak prawie każdy inny stan? Cóż, mieli Delta-8, którą mogli spokojnie i legalnie używać.

Ale już nie. Pierwsze wysiłki w celu zmiany przepisów, które uczyniłyby Delta-8 nielegalną w użyciu, rozpoczęły się w maju 2021 roku. A potem zaparkowali go na wakacje, wracając w październiku, aby dokończyć pracę. Delta-8 jest teraz prawnie zakazana w Teksasie. A jej używanie lub posiadanie wiąże się z tak samo surowymi karami, jak w przypadku Delta-9 lub konwencjonalnej marihuany.

Stan nie robi zbyt wiele, aby poinformować konsumentów o tej zmianie. Nie robią tego również nowe media. Czy Teksańczycy są nieświadomie narażeni na ryzyko przestępstwa narkotykowego za używanie czegoś, co było legalne kilka tygodni temu?

Przeczytaj: "Bitwa o dekryminalizację Delta-8 rozpoczyna się w Teksasie".

Przerażające filmy z wspaniałymi momentami z ziołem

Czy kiedykolwiek widziałeś, jak codzienny bohater ratuje damę w opałach za pomocą potężnego bonga? Być może zapomniałeś o epickiej scenie w "Cabin in the Woods", ale my nie. Mamy też obsesję na punkcie tego teleskopowego, podróżnego kubka do kawy incognito bonga.

Sprawdzając przerażające filmy do obejrzenia w ten weekend, nie przegap niektórych z 420 przyjaznych scen, które sprawią, że twoje oczy się uśmiechną. Ale to, czego nie chcesz robić, to palić jedną z tych psychodelicznych odmian marihuany w Halloween. Rzeczy mogą stać się dziwne, szczególnie gdy ghule i gobliny zaczną maszerować po ulicach w niedzielę w nocy.

Przeczytaj: "Straszne momenty z marihuaną w filmach".

Kolorowi ludzie (POC) nie powinni być wykluczeni z zielonej gorączki

W wielu stanach, programy sprawiedliwości społecznej są początkiem naprawy niektórych szkód wyrządzonych przez "wojnę z narkotykami". Osoby kolorowe (POC) w Ameryce są 4x do 12x bardziej narażone na aresztowanie pod zarzutem posiadania marihuany niż biali ludzie. I to uprzedzenie do aresztowań, przez dekady, miało negatywny wpływ na czarne społeczności.

Zadośćuczynienie jest próbą naprawienia tej sytuacji. A programy sprawiedliwości społecznej zajmują się tym na wiele różnych sposobów. Unieważnienie zarzutów związanych z marihuaną na własny użytek i bez użycia przemocy jest jednym z ważnych kroków, aby rejestr karny nie utrudniał trajektorii życia czarnoskórych Amerykanów.

Jedno oskarżenie o przestępstwo (lub nawet wykroczenie) może wpłynąć na miejsce zamieszkania (kwalifikacje do wynajęcia), zatrudnienie i wysokość zarobków, dotacje i stypendia, i wiele więcej. Nie wspominając o latach spędzonych w więzieniu za niewielką ilość marihuany.

Jak działa sprawiedliwość społeczna? Kto może się do niej zakwalifikować w stanie, który posiada program sprawiedliwości społecznej związany z marihuaną? Wyjaśniamy, dlaczego te programy są czymś więcej niż tylko gestem; są one krytyczne dla naprawienia dekad krzywd wyrządzonych pokoleniom POC w Ameryce.

Przeczytaj: "Co równość społeczna ma wspólnego z konopiami?".

Gdzie idą wszystkie pieniądze z podatków od marihuany?

Miliony dolarów wpływów z podatków. W większości przypadków setki milionów. Eksplozja sprzedaży marihuany w pierwszym roku pandemii była fiskalnym ratunkiem dla wielu stanów. Zwłaszcza tych, które zalegalizowały zarówno marihuanę dla dorosłych, jak i medyczną.

Stany, które nie zalegalizowały marihuany lub nie przyjęły ustawy o rekreacyjnym użytkowaniu, mogą spieszyć się z przygotowaniem nowych przepisów. Ponieważ pandemia trwa, stany są mocno dotknięte przez koszty związane z Covid-19, wzrost bezrobocia i inne problemy z budżetem.

Przyjrzeliśmy się dziewięciu najlepszym stanom i wpływom podatkowym na głowę mieszkańca, które uzyskali ze sprzedaży marihuany w 2020 roku. Sprawdziliśmy też, gdzie trafiają te podatki.

Przeczytaj: "Co 9 najlepszych stanów robi z pieniędzmi z podatków od marihuany?".