ul. Kielcka 10
867 600 467 kontakt@- dla-ludzi.pl

Wiadomości na temat marihuany 7 stycznia 2022

Wiadomości na temat marihuany - 7 stycznia 2022 r.

Posted by Lori Ann Reese on 01/07/2022 in Aktualności

Zawartość medyczna sprawdzona przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

W tym tygodniu wiadomości na temat marihuany. Kraina jezior i więcej sklepów na mieszkańca niż w Kalifornii? Mówimy o Oklahomie! Czy stan Boomer Sooner będzie kolejnym, który zalegalizuje marihuanę do celów rekreacyjnych? I czy będzie to oznaczać więcej sklepów w Oklahomie?

Tymczasem w Kentucky, pacjenci otrzymali dobre wieści na temat medycznej marihuany. Luizjana właśnie stała się stanem "pal ich, jeśli masz", legalizując surową marihuanę. Ale posiadacze kart medycznych mieli już kilka negatywnych opinii na temat cen.

Czujesz się zmęczony? Witamy w styczniowym uczuciu "blah". Jeśli twój poziom energii spadł i czujesz się ociężały, marihuana może ci pomóc. Dowiedz się więcej o powszechnych przyczynach zmęczenia i dlaczego powinieneś porozmawiać z lekarzem o wszelkich zmianach.

Czy zastanawiałeś się kiedyś, w których stanach marihuana jest najdroższa? Nowy raport rzuca trochę światła na miejsca, w których trawka staje się bardzo droga - wszystko to i więcej w naszym cotygodniowym przeglądzie wiadomości na temat marihuany od MarijuanaDoctors.com.

Oklahoma zmierza w kierunku legalizacji dla dorosłych

W pierwszym roku legalizacji, Oklahoma dostarczyła ponad 2200 licencji na biznes związany z marihuaną. Dla niektórych stanów ta liczba byłaby szokująca. Ale jeśli kiedykolwiek przejeżdżaliście przez Oklahomę, wiecie, że nie brakuje tam dyspenserów.

Stan Oklahoma złożył drugą petycję z inicjatywą, aby dodać nowe pytanie stanowe do karty wyborczej w wyborach śródterminowych w listopadzie 2022 roku. Nie jest to pierwsza próba legalizacji rekreacyjnej marihuany w Oklahomie. Kwestia stanowa 807 nie zdołała zebrać wystarczającej liczby podpisów w 2020 roku, aby trafić na kartę wyborczą. Zbiórka podpisów została zablokowana przez Covid-19.

Czytaj więcej na stronie The Oklahoman.

Canva

Powakacyjna utrata energii i ogólne zmęczenie? Marihuana może pomóc

Po okresie świątecznego zgiełku nadchodzi styczeń. A wraz z nim, zimniejsza pogoda i krótsze dni z mniejszą ilością światła słonecznego. Bez względu na to, czy cierpisz na przewlekłe schorzenia, czy nie, zimowe miesiące mogą znacznie pogorszyć twój nastrój i poziom energii.

Kiedy powinieneś porozmawiać z lekarzem o utracie energii? Jak tylko zauważysz, że nie czujesz się całkiem dobrze. To Ty jesteś najlepszym sędzią, jeśli chodzi o odczuwanie zmęczenia. Może istnieć wiele przyczyn, które, jeśli zostaną usunięte, pomogą ci odzyskać energię.

Czy możesz używać marihuany, aby przywrócić sobie energię, kiedy czujesz się wyczerpany? Może to być dobra opcja, którą warto omówić z lekarzem. Ponieważ niektóre odmiany Sativa mogą nie tylko poprawić nastrój i zredukować stres, ale mogą też dać ci mały zastrzyk energii. I w przeciwieństwie do innych alternatyw, takich jak węglowodany lub stymulanty, takie jak kofeina, nie ma tego samego uczucia "zderzenia" po zażyciu. Zwłaszcza, jeśli używasz marihuany o niższej mocy.

Przeczytaj: "Czujesz się do bani? Marihuana może pomóc zwiększyć twoją energię".

Canva

Wiadomości o marihuanie: Czy Kentucky będzie następnym stanem na drodze do legalizacji medycznej marihuany?

Wygląda na to, że Kentucky będzie kolejnym południowym stanem na drodze do legalizacji medycznej marihuany. Ustawodawcy zadeklarowali, że nowe przepisy (w tym ustawa o reformie konopi) są priorytetem.

To naprawdę dobra wiadomość dla pacjentów mieszkających w Kentucky. Czy wiesz, że ponad 50% mieszkańców tego stanu ma co najmniej jedną chorobę przewlekłą? A 10% mieszkańców Kentuckians ma dwie lub więcej zdiagnozowanych chorób.

Ale tylko dlatego, że ustawodawstwo jest priorytetem na 2022 rok, nie oznacza, że pacjenci mogą spodziewać się możliwości zakupu medycznej marihuany w tym roku. Ale jest kilka obejść, które ustawodawcy rozważają, w tym legalizacja domowej uprawy dla posiadaczy kart medycznych, zarówno w celu rozwiązania problemów z podażą i popytem, jak i utrzymania jej w przystępnej cenie dla pacjentów.

Czytaj: "Legalizacja marihuany w Kentucky głównym priorytetem dla ustawodawców."

Canva

Czy płacisz za dużo za uncję? Niektóre państwa mają "bardzo wysokie" ceny

Jak myślicie, jaki jest średni koszt za uncję marihuany? Jest to bardzo zróżnicowane, w zależności od stanu, w którym mieszkasz. Ale w niektórych miejscach w kraju ceny marihuany pną się w górę. I stają się bardzo drogie zarówno dla użytkowników medycznych, jak i rekreacyjnych.

Głównym powodem wzrostu cen marihuany są podatki. A to dlatego, że hodowcy, przetwórcy i dystrybutorzy płacą różne poziomy podatków. Na przykład od funta, w przypadku kultywujących. Ale dopóki marihuana nie zostanie zdekryminalizowana lub zalegalizowana przez rząd federalny, firmy związane z konopiami indyjskimi będą nadal borykać się z rosnącymi kosztami.

Nowy raport ujawnia, który stan ma najwyższy koszt za uncję marihuany. Zgłębiamy przyczyny, w tym zwiększone koszty bankowe i reklamowe, licencjonowania i inne wydatki, które przekładają się na wysoką cenę marihuany. Prawda o rosnących kosztach posiadania biznesu z marihuaną, której nie widać często w wiadomościach o marihuanie.

Przeczytaj: "Stany, w których zioło jest zbyt drogie (i dlaczego)."

Canva

Marijuana News: Pacjenci z Luizjany dostaną marihuanę nadającą się do palenia (z pewnym haczykiem)

Luizjana zaczęła rozszerzać program medycznej marihuany dla pacjentów. Na przykład, niektórzy pacjenci mogą teraz uzyskać kartę medyczną Louisiana na okres dwóch lat. Ale jedną z najważniejszych zmian, na którą czekali pacjenci, była legalizacja pączków do palenia.

Od 1 stycznia 2022 r. pacjenci z kartą medyczną mogą kupować konopie indyjskie w całych kwiatach w "aptekach" w całej Luizjanie. Jak można się było spodziewać, po świętach nastąpił lekki pośpiech w zakupie. Ale szok naklejkowy związany z podwyższoną ceną za uncję nie był tym, czego oczekiwali pacjenci.

Czytaj: "Palona marihuana jest już dostępna w Luizjanie, ale jest droga.."