ul. Kielcka 10
867 600 467 kontakt@- dla-ludzi.pl

Stany, w których Bud znajdzie się na listach wyborczych w 2022 r.

Stany, w których Bud będzie na listach wyborczych w 2022 r.

Posted by Lori Ann Reese on 09/14/2021 in Prawo dotyczące konopi indyjskich

Zaktualizowano 17 września 2021 r. Zawartość medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer.

Trwa odliczanie do wyborów śródterminowych 8 listopada 2022 roku. Wszystkie 435 miejsc w Izbie Reprezentantów Stanów Zjednoczonych będzie do wzięcia. O dodatkowe 34 miejsca w Senacie Stanów Zjednoczonych będzie się toczyć walka na kartach do głosowania.

W niektórych epokach może dojść do minimalnych przetasowań w gabinetach. Niektóre jurysdykcje utrzymują najlepszych przedstawicieli, tych, którzy osiągają wyniki. A każdy przedstawiciel polityczny, który stracił przychylność w swoim rodzinnym mieście, prawdopodobnie zostanie zastąpiony.

Oczekuje się, że wybory parlamentarne w 2022 roku pokażą duże zmiany w Izbie Reprezentantów i Senacie. Istnieje kilka tematów i przyczyn, które spolaryzowały wyborców. Od mandatów na maski i obowiązkowych szczepień po prawa chroniące przed eksmisją. Ale jednym z najbardziej mobilizujących powodów, który będzie miał wpływ na wybory w połowie kadencji w 2022 roku jest medycyna alternatywna.

Nie tylko bud będzie bardzo obecny na karcie do głosowania w 2022 roku, ale również psychodeliki w niektórych stanach będą poddane pod głosowanie publiczne. Większość miejsc zostanie przegłosowana lub odrzucona w zależności od poparcia kandydatów dla alternatywnych leków, takich jak marihuana, psylocybina, ketamina i MDMA.

Jak sprawić, by pytanie stanowe znalazło się na karcie wyborczej dla wyborców?

W dwudziestu czterech stanach istnieje coś, co nazywa się "procesem inicjatywy ustawodawczej". Oznacza to, że obywatele mają prawo ominąć swoją legislaturę stanową. Wiecie, w tych momentach, kiedy wasi polityczni przywódcy skupiają się na wszystkim innym, tylko nie na tym, czego chcą wyborcy?

Wykorzystajmy legalizację marihuany jako temat. Jeśli prawodawcy stanowi nie chcą legalizacji (ale większość obywateli tak), można to poddać pod głosowanie. Jeśli większość opowie się za legalizacją, proponowane przepisy są wprowadzane jako nowe ustawy lub poprawki do konstytucji.

Jak można sobie wyobrazić, istnieje proces, aby uzyskać ustawodawstwo na karcie wyborczej. Zwolennicy omijają legislaturę stanową, więc oczywiście nie jest to łatwe. Wymagane są podpisy wyborców. A liczba wymaganych podpisów zależy od stanu. Niektóre stany mają również wymagania geograficzne lub powiatowe, tak że podpisy są zbierane proporcjonalnie w całym stanie.

Jeśli podpisy zostaną zebrane, złożone i zaakceptowane, projekt zostanie dodany do karty wyborczej. Oznacza to, że obywatele będą musieli odpowiedzieć na pytanie, kiedy pójdą głosować w wyborach śródokresowych w 2022 roku. Istnieje długi proces, aby przygotować projekt pytania stanowego lub inicjatywy wyborczej, jak również. Istnieją ścisłe wymagania dotyczące tego, jak inicjatywa wyborcza jest napisana.

Jednym z najlepszych sposobów zaangażowania się jest pomoc grupom adwokackim w zbieraniu podpisów wymaganych dla inicjatywy wyborczej. Niektóre stany wymagają prawie 200,000 podpisów mieszkańców. Zbieranie tych podpisów jest kosztowne i czasochłonne dla organizacji non-profit. Polegają one na wolontariuszach do pomocy.

Jakie państwa są Pitching Bud na ich Ballot w 2022 roku?

Istnieją trzy kategorie "marihuany na karcie wyborczej", na które należy zwrócić uwagę podczas wyborów w połowie kadencji w 2022 roku. Po pierwsze, są stany, które nie mają programu medycznej marihuany. Karta wyborcza stanowi pierwszy krok w kierunku zapewnienia kart medycznych i dyspenasatoriów dla pacjentów.

W drugiej kategorii znajdują się stany, które zalegalizowały medyczną marihuanę, ale chcą zmienić przepisy. W tych stanach, marihuana może być ograniczona poprzez ograniczenie liczby kwalifikujących się schorzeń.

Kiedy mniej pacjentów kwalifikuje się do otrzymania karty medycznej, zwolennicy walczą o dodanie większej liczby kwalifikujących się schorzeń. Rodzaj medycznej marihuany i jej moc mogą być niższe niż to, czego chcą i potrzebują pacjenci. Wymagałoby to zmiany obecnego programu i przepisów dotyczących medycznej marihuany.

Nierzadko zdarza się, że państwo uruchamia program medycznej marihuany, a następnie czeka kilka lat, aby rozwiązać problemy administracyjne. Dla wielu stanów, okres ten pozwala im na sprawdzenie, czy sprzedaż medycznej marihuany jest możliwa.

W 2020 r. sprzedaż legalnej marihuany (medycznej i rekreacyjnej) była bardzo trudna. Sprzedaż w pierwszym roku pandemii znacznie przekroczyła prognozy. Kto wiedział, że dystans społeczny doprowadzi do zwiększonego popytu na trawkę? Każdy.

Te stany umieszczają legalizację marihuany do użytku dorosłego (rekreacyjnego) lub medycznego na karcie do głosowania 8 listopada 2022 roku:

(Canva)

1. Nebraska (medyczna)

Pacjenci i aktywiści przygotowują się do wielkiego legislacyjnego pchnięcia. Legalizacja medycznej marihuany pojawi się na karcie do głosowania w 2022 roku w Nebrasce. Jesteś zdezorientowany, ponieważ myślałeś, że Nebraska już umieściła medyczną marihuanę na karcie do głosowania? Nie jesteś sam.

W 2020 roku była pozytywna inicjatywa głosowania na medyczną marihuanę. Pozwoliłoby to pacjentom na posiadanie karty medycznej i legalny dostęp do niepalących produktów z konopi. Senator Anna Wishart była sponsorem tych przepisów. Ale ustawa o medycznej marihuanie nie przeszła przez filibuster i głosowanie za klauzulą tajności.

Tylko trzydziestu jeden (31) senatorów poparło ustawę, a wymagała ona poparcia 33 senatorów, aby przejść do dalszych prac i stać się prawem. A ponieważ została ona zgnieciona podczas wyborów w 2020 roku, wyborcy zobaczą ją na kartach wyborczych w 2022 roku jako kilka różnych inicjatyw.

Gubernator Nebraski Pete Ricketts sprzeciwia się legalizacji medycznej marihuany. Legislative Bill 474 jest przeciwny również przez senatorów z Nebraski. Według USA Today, Ricketts powiedział reporterom: "Big pot, big marijuana to duży przemysł, [jeden], który próbuje nie być regulowany, obejść proces regulacyjny. A to naraża ludzi na niebezpieczeństwo".

Byłoby to zniechęcające, ale nie byłby to pierwszy raz, kiedy wyborcy naciskali na legalizację marihuany, kiedy gubernator działał jako blokada. W Południowej Dakocie, Gubernator Kristi Noem nauczyła się, że można chuchać i dmuchać, ale nie można cofnąć woli wyborców w demokratycznym stanie. Zarówno legalizacja medyczna, jak i legalizacja dla dorosłych w Południowej Dakocie została zatwierdzona na kartach do głosowania w 2020 roku.

(Canva)

2. Północna Dakota (dla dorosłych)

Izba Reprezentantów w Północnej Dakocie była gotowa do wprowadzenia dużych zmian. Izba zatwierdziła projekt ustawy legalizującej marihuanę dla dorosłych w tym stanie. I wtedy zrobiło się dziwnie, kiedy ustawa trafiła do Senatu Północnej Dakoty. Zdecydowana większość senatorów zdecydowanie ją zablokowała.

Północna Dakota ma program medycznej marihuany. Inicjatywa Legalizacji Medycznej Marihuany w Północnej Dakocie (Initiated Statutory Measure 5) została zatwierdzona przez wyborców 8 listopada 2016 roku. Ale próby legalizacji rekreacyjnej marihuany dla dorosłych w wieku 21 lat lub starszych nie powiodły się.

North Dakota House Bill 1420 przeszedł do drugiego czytania w Senacie. Tylko 10 senatorów poparło legalizację marihuany do użytku dla dorosłych. A 37 senatorów z Północnej Dakoty głosowało za powstrzymaniem legalizacji marihuany rekreacyjnej. Niektórzy mieszkańcy są również rozczarowani, że Senat odłożył na półkę propozycję rozszerzenia obecnej ustawy o dekryminalizacji marihuany.

Legalize ND jest jedną z największych grup adwokackich prowadzących oskarżenie. Grupa obecnie wspiera ustawodawstwo przed senatorami z Północnej Dakoty i organizuje ich napęd podpisów na 8 listopada 2022 r., wybory śródterminowe.

(Canva)

3. Oklahoma (do użytku przez osoby dorosłe)

Okrzyknięta "Dzikim Zachodem zioła", Oklahoma z programem medycznej marihuany przeszła od 0 do 60 w dwie sekundy. Stan ten ma więcej punktów sprzedaży medycznej marihuany na mieszkańca niż Kalifornia. Wydał też więcej licencji na prowadzenie działalności niż inne stany.

18 maja 2021 r. gubernator Kevin Stitt podpisał ustawę House Bill 2272. To może być koniec mentalności "dzikiego zachodu". Wewnątrz ustawy znalazły się nowe wymagania dotyczące atestacji - konieczność ograniczenia liczby licencji biznesowych wydawanych w przyszłości. Właściciele firm będą również zobowiązani do osiągnięcia określonych wskaźników przychodów i zarobków, aby co roku odnawiać swoje licencje.

Nałożenie kilku dodatkowych ograniczeń na biznesy związane z medyczną marihuaną w Oklahomie ma sens. Ale czas, w którym to nastąpiło, wskazuje również, że OMMA (Oklahoma Medical Marijuana Authority) może oczekiwać legalizacji dla dorosłych.

Jeśli myślałeś, że w Oklahomie nie ma miejsca na więcej dyspenserów, kultywatorów i przetwórców? Zapnijcie pasy. Jeśli adult-use przejdzie, możesz spodziewać się zalewu sklepów z rekreacyjną trawką. To będzie świetne dla ludzi mieszkających w Teksasie i Kansas, którzy mają restrykcyjne (lub nieistniejące) programy dotyczące marihuany.

Oklahoma wkrótce zacznie wydawać dwuletnie karty medyczne dla nierezydentów. Dalsze stymulowanie transgranicznych zakupów na własny użytek. Oferowanie wysokiej jakości i przystępnych cenowo produktów z konopi indyjskich (w tym edibles i koncentratów) osobom odwiedzającym Oklahomę jest dobrą strategią.

Zwiększona turystyka i wpływy z podatków stanowią silną motywację do rozważenia legalizacji rekreacyjnej marihuany. Mieszkańcy Sooner będą musieli siedzieć cicho i przygotować się do głosowania w sprawie używania marihuany przez osoby dorosłe w wyborach śródokresowych w 2022 roku.

(Canva)

4. Arkansas (do użytku dorosłych)

Stan Arkansas stanął w obliczu pewnych wyzwań i wydawało się, że przez pierwsze dziesięć miesięcy funkcjonowania programu medycznej marihuany "nie udało się wystartować". Stan wydał licencje, ale firmy (w tym kultywatorzy, przetwórcy i właściciele dyspensariatów) nie otworzyły sklepów. Doprowadziło to do zawarcia umowy wzajemnej (o której nikt nie mówi) z Oklahomą.

Teraz, gdy organy regulujące rynek marihuany w Arkansas mają dobrze działający program medycznej marihuany, odpowiadają na głosy wyborców, którzy chcą legalizacji używania jej przez osoby dorosłe. Arkansas True Grass to grupa, która proponuje limit (4) uncji marihuany na zakup dla dorosłych od 21 roku życia. I prawo do uprawy do dwunastu (12) roślin na własny użytek.

To, co czyni propozycję legislacyjną w Arkansas interesującą, to proponowana maksymalna ilość posiadania. Jeśli wyborcy zaakceptują proponowane przepisy, Arkansas będzie pierwszym stanem, który nie będzie miał ŻADNYCH OGRANICZEŃ co do ilości marihuany, jaką może posiadać mieszkaniec, pod warunkiem, że będzie ona przechowywana lub używana z dala od widoku publicznego.

(Canva)

5. Missouri (do stosowania przez osoby dorosłe i rozszerzenie zakresu stosowania w celach medycznych)

Wyborcy w Missouri mogą mieć kilka różnych inicjatyw na kartach do głosowania w listopadzie 2022 r., jeśli wszystkie z nich przejdą z uchwałą przez legislaturę. Niektóre z nich mają na celu rozszerzenie praw pacjentów posiadających kartę medyczną Missouri. Inne mają na celu legalizację rekreacyjnego używania marihuany przez każdego mieszkańca w wieku 21 lat lub starszego.

We wrześniu 2021 r. kampanie na rzecz legalizacji używania marihuany przez osoby dorosłe w Missouri weszły na wysokie obroty. Nie tylko chcą, aby wyborcy zatwierdzili rekreacyjną marihuanę, ale także chcą więcej możliwości dla przedsiębiorców w Missouri.

Fair Access Missouri jest jedną z grup, która chce zniesienia limitu na liczbę licencji biznesowych. Jeśli legalizacja marihuany dla dorosłych zostanie wprowadzona, oznacza to, że każdy mieszkaniec Missouri będzie mógł otworzyć punkt sprzedaży. Taki model został zastosowany przez ustawodawców z Oklahomy, którzy początkowo nie ograniczali liczby licencji biznesowych wydawanych dla dyspensariów medycznych. I kultywatorów, jak również przetwórców.

Cannabis Business Times poinformował w sierpniu 2021 roku, że Missouri dodało ponad 56.000 nowych pacjentów do swojego programu medycznej marihuany. Sprzedaż medycznej marihuany rozpoczęła się w Missouri dopiero 16 października 2020 roku. Missouri Department of Health and Senior Services (DHSS) reguluje program medycznej marihuany. Departament odnowił również 12 062 licencje dla pacjentów od grudnia 2019 do grudnia 2020 roku.

(Canva)

6. Ohio (do użytku przez osoby dorosłe)

Czy wiesz, że w Ohio posiadanie do 3,5 uncji marihuany zostało zdekryminalizowane w 1975 roku? Mało tego, wiele miast w całym stanie zdepenalizowało opłaty za posiadanie marihuany na własny użytek? Ohio jest spokojne, jeśli chodzi o marihuanę.

Legislatura stanowa Ohio uchwaliła prawo dotyczące marihuany do użytku leczniczego w 2016 roku. Ale 30 lipca 2021 roku Izba Reprezentantów zapisała się w historii, wprowadzając ustawę o "legalizacji marihuany". I to obejmuje uprawę i produkcję oraz sprzedaż detaliczną.

Proponowane ustawodawstwo dla dorosłych jest wzorowane na stanie Michigan i jego udanym rynku marihuany. Pozwoliłoby to na kontynuację istniejącego w Ohio programu medycznej marihuany w niezmienionej formie. Departament Handlu w Ohio zarządzałby dyspensariami dla dorosłych w Ohio.

Projekt ustawy pozwoliłby:

  • Osoby dorosłe w wieku co najmniej 21 lat mogą nabyć konopie indyjskie w punkcie sprzedaży.
  • Zakup i posiadanie do pięciu (5) uncji marihuany
  • Posiadanie do dwunastu (12) dojrzałych roślin na własny użytek

"Coalition to Regulate Marijuana Like Alcohol" miała pojedynczą kwestię (pytanie prawne) zatwierdzoną przez Ohio Ballot Board w sierpniu 2021 roku. Oznacza to, że CTRMLA może rozpocząć zbieranie podpisów na wybory w połowie kadencji w listopadzie 2022 roku. Grupa będzie musiała zebrać 132,887 podpisów, aby kwestia stanowa znalazła się na kartach wyborczych dla wyborców.

(Canva)

7. Wyoming (medyczna i dekryminalizacja)

Może to efekt Kanye Westa. Raper uczynił Wyoming swoim nowym domem z rozległym ranczem i studiem dźwiękowym. I chociaż Kanye West wyznał, że (dyskretnie) uwielbia trawkę, przeniósł się do spokojnego stanu, w którym obowiązują nieprzyjazne prawa dotyczące konopi.

Może dlatego nie ma zbyt wielu teledysków kręconych w Wyoming. Przykro mi Kanye. Ponieważ w tym stanie, marihuana jest w 100% nielegalna. Nie ma programu medycznej marihuany dla wykwalifikowanych pacjentów. Nie ma też przepisów zezwalających na rekreacyjne używanie marihuany przez osoby dorosłe. W rzeczywistości CBD jest obecnie jedynym kannabinoidem, który można legalnie kupić i spożywać w Wyoming.

W Wyoming, dobrą wiadomością jest to, że zwolennicy konopi muszą zebrać tylko 100 podpisów pod każdą inicjatywą wyborczą. Tylko sto! (Wiesz, że organizatorzy w Ohio są zazdrośni). Celem proponowanych przepisów jest przede wszystkim legalizacja medycznej marihuany. I udostępnienie jej pacjentom tak szybko, jak to możliwe.

Pierwszy projekt nowych przepisów dotyczących marihuany zawiera listę ponad tuzina kwalifikujących się stanów zdrowia pacjentów. Diagnoza raka, HIV, choroby Parkinsona, stwardnienia rozsianego lub jaskry kwalifikuje do ubiegania się o kartę medyczną w Wyoming.

(Canva)

8. Maryland

Marszałkiem Izby w Maryland jest Adrienne A. Jones. W lipcu 2021 r. Jones wydała oświadczenie prasowe, w którym potwierdziła, że ustawodawcy w Maryland są gotowi do umieszczenia rekreacyjnej (dla dorosłych) marihuany na karcie wyborczej w 2022 r.

Adrienne Jones stworzyła grupę roboczą ds. konopi indyjskich, która spotkała się po raz pierwszy w lipcu 2021 roku. Grupa robocza będzie doradzać w sprawach od wydawania licencji na działalność gospodarczą dla dorosłych do środków sprawiedliwości społecznej.

W swoim lipcowym komunikacie prasowym marszałek Izby Adrienne Jones stwierdziła:

"Podczas gdy mam osobiste obawy dotyczące zachęcania do używania marihuany, szczególnie wśród dzieci i młodych dorosłych, rozbieżny wpływ na wymiar sprawiedliwości w sprawach karnych prowadzi mnie do przekonania, że wyborcy powinni mieć głos w sprawie przyszłości legalizacji".

Przewodniczący Izby Reprezentantów stanu Maryland zobowiązał się, że ustawodawcy uchwalą ustawę, która postawi kwestię legalizacji marihuany przed wyborcami w formie referendum na karcie wyborczej w 2022 roku. Utworzyła ona grupę roboczą do spraw marihuany, która ma ocenić najlepszy sposób na przeprowadzenie reformy, a grupa ta spotkała się po raz pierwszy w zeszłym tygodniu.

Wyborcy w Wyoming mogą zatwierdzić mniejszą liczbę godzin więzienia i niewielkie grzywny za marihuanę

Zła wiadomość jest taka, że po zaakceptowaniu propozycji dotyczących medycznej marihuany i dekryminalizacji, zwolennicy (lub autorzy petycji) będą mieli czas do14

lutego 2022 roku. Do tego czasu będą musieli zebrać 41,775 podpisów mieszkańców Wyoming popierających inicjatywy.

Pacjenci mogliby kupić i posiadać do czterech uncji kwiatu konopi. Legalne byłoby również posiadanie dodatkowych 20 gramów "innych produktów pochodzących z medycznej marihuany" w okresie trzydziestu dni. Masowe usuwanie zarzutów dotyczących posiadania marihuany na własny użytek jest ważną częścią proponowanych przepisów.

W ustawodawstwie dekryminalizacyjnym, pierwsze i drugie wykroczenie związane z marihuaną będzie uznawane za wykroczenie, z obowiązkową grzywną w wysokości 50 dolarów. Trzecie wykroczenie będzie karane jako wykroczenie z grzywną w wysokości 75 dolarów. Każdy mieszkaniec Wyoming, który zostanie przyłapany na uprawie konopi indyjskich, będzie podlegał karze grzywny w wysokości 200 dolarów i nie będzie mógł trafić do więzienia. Wszystkie grzywny są uzależnione od posiadania czterech uncji lub mniej marihuany.

(Deposit Photos)

Jak sprawdzić, czy Twój senat lub przedstawiciel jest za legalizacją marihuany?

Niektórzy przedstawiciele polityczni mówią, że są za dekryminalizacją marihuany. Ale są przeciwni federalnej legalizacji marihuany. Czy to oznacza, że popierają zakończenie federalnej prohibicji marihuany?

Może być naprawdę trudno określić, który z twoich lokalnych przedstawicieli popiera legalizację. W niektórych stanach, gdzie większość wyborców chce legalizacji marihuany, przedstawiciele będą głośno wyrażać swoje poparcie. Ale jeśli jesteś przedstawicielem, który nie popiera reformy prawnej marihuany? Prawdopodobnie pozostaniesz cicho o swoim sprzeciwie.

Istnieją dwie główne przyczyny prawne, jeśli chodzi o marihuanę w Stanach Zjednoczonych. Pierwszym celem jest dekryminalizacja marihuany. Oznaczałoby to koniec opłat karnych dla ludzi, którzy używają marihuany (w małych ilościach). Dekryminalizacja oznaczałaby również plan wyrzucenia z rejestru. Obejmuje to odrzucenie wszelkich drobnych zarzutów posiadania w procesie (w całym kraju) i wymazanie wcześniejszych zarzutów z rejestru.

Drugim celem jest federalna legalizacja marihuany. Oznacza to, że osoby fizyczne będą mogły wybrać pomiędzy posiadaniem karty medycznej (z oszczędnościami podatkowymi dla pacjentów i innymi korzyściami) lub zakupem w rekreacyjnych punktach sprzedaży. Ludzie będą mogli podróżować między państwami z legalnymi ilościami marihuany. Można by również rozpocząć handel międzypaństwowy marihuaną.

Jeśli chcesz, aby reforma przepisów dotyczących konopi indyjskich posuwała się naprzód i popierasz legalizację na poziomie federalnym, możesz o tym pamiętać podczas wyborów śródterminowych. W okresie od teraz do dnia wyborów, dowiedz się o lokalnych kandydatach i ich stanowisku w sprawie "zielonych" inicjatyw, zanim oddasz swój głos.