ul. Kielcka 10
867 600 467 kontakt@- dla-ludzi.pl

Amerykańska Izba zatwierdza ochronę programów MJ przed DOJ

Amerykańska Izba popiera ochronę programu MJ przed DOJ

Posted by Nancy Moraa on 08/05/2020 in Medyczna Marihuana

Treść medyczna przejrzana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Programy marihuany w ramach legalnych praw stanowych doświadczyły ingerencji ze strony Departamentu Sprawiedliwości. Poprawka, która zapobiegałaby takim ingerencjom, została przyjęta przez Izbę Stanów Zjednoczonych drugi rok z rzędu. Miało to na celu ochronę wszystkich stanowych legalnych programów marihuany rekreacyjnej i medycznej. Obejmuje to również programy marihuany na terytoriach i w plemionach.

Sponsorzy

Przedstawiciele, którzy sponsorowali tę propozycję to:

    Earl Blumenauer (Demokrata z Oregonu)Tom McClintock (Republikanin z Kalifornii)Eleanor Holmes Norton (Demokratka z Waszyngtonu)Barbara Lee (Demokratka z Kalifornii).

Dlatego też jest ona znana jako poprawka Blumenauer McClintock Norton Lee. Jej nazwa pochodzi od nazwisk jej sponsorów. Poprawka zablokowałaby Departamentowi Sprawiedliwości możliwość wykorzystania funduszy na wprowadzenie w życie przepisów legalizujących marihuanę.

Środek przeszedł 254-163 z 31 republikanami za po zatwierdzeniu przez głosowanie głosowe. Ale są małe szanse na to, że przepis ten uzyska również poparcie Senatu kontrolowanego przez Republikanów. Przepis jest częścią ustawy o wydatkach na handel, sprawiedliwość i naukę na rok fiskalny 2021. W poprzednim roku przepis ten został usunięty z ostatecznej wersji ustawy o wydatkach. Stało się to podczas komisji konferencyjnej.

Oparte na dowodach badania nad marihuaną prawie niemożliwe bez federalnego finansowania

Już od 2014 roku Kongres uchwalał ustawy o wydatkach. Te ustawy zawierały język uniemożliwiający Departamentowi Sprawiedliwości wydawanie funduszy. Fundusze te są wykorzystywane podczas ataków na legalne państwowe firmy związane z medyczną marihuaną.

Ale po raz pierwszy w zeszłym roku, amerykańska Izba rozszerzyła te zabezpieczenia. Ochrona ta objęła programy marihuany rekreacyjnej. W ten sposób narodziła się poprawka Blumenauer McClintock-Lee.

Firmy związane z marihuaną rozumieją, że ochrona w rocznych ustawach jest zazwyczaj tymczasowa. Więc to, na co liczą marihuanowe biznesy, to zobaczenie trwałej reformy na poziomie federalnym. Chcą zobaczyć zmiany w federalnych przepisach dotyczących marihuany oraz we wszystkich ustawach dotyczących trawki.

The MORE Act

Historyczne głosowanie miało miejsce zeszłej jesieni. Komisja Sądownictwa Izby Stanów Zjednoczonych przyjęła federalny projekt ustawy o legalizacji marihuany. Była to ustawa Marijuana Opportunity, Reinvestment, and Expungement (MORE) Act. Projekt miał na celu wyeliminowanie marihuany z federalnej ustawy o substancjach kontrolowanych. Zwolennicy legalizacji chcą, aby MORE Act uzyskał pełne poparcie Izby do końca tego roku.

Pojawiły się również inne projekty związane z marihuaną. Środki te zostały dołączone do ostatniej ustawy o środkach na rok budżetowy 2021. Obejmują one ochronę medycznej marihuany i oddzielne przepisy, które pozwalają bankom obsługiwać legalne firmy związane z marihuaną. Będą je obsługiwać bez konieczności narażania się na kary ze strony Departamentu Skarbu. Przepisy te będą również chronić uniwersytety przed utratą finansowania badań nad konopiami indyjskimi.

Ustawa o finansowaniu wyklucza język, który kontynuuje istniejącą od dawna politykę. Polityka ta zablokowała Waszyngtonowi możliwość wydawania funduszy na legalizację sprzedaży marihuany. Jest to kolejna blokada, która utrudnia zmianę klasyfikacji marihuany na poziomie federalnym.

Droga do federalnej zmiany przepisów i legalizacji medycznej marihuany

Przedsiębiorcy mają nadzieję, że federalne przepisy dotyczące marihuany zmienią się na ich korzyść. Mają nadzieję na brak ingerencji ze strony federalnego departamentu sprawiedliwości. Większość biznesów związanych z konopiami indyjskimi chce mieć poparcie władz federalnych. Według niektórych środowisk biznesowych związanych z konopiami ingerencja federalna miała miejsce od czasu legalizacji. A konflikt między prawem stanowym i federalnym dotyczącym marihuany może być kosztowny dla korporacji konopi indyjskich.

Przedstawiciele stanu mają swoje wsparcie i poparcie, aby chronić decyzję wyborców. Mimo to, wielu producentów i dystrybutorów marihuany zaczyna się martwić. W tej chwili, dyspensaria w zalegalizowanych stanach mogą stanąć w obliczu działań prawnych ze strony władz federalnych. Wliczając w to naloty DEA na założone dyspensaria i zarzuty prawne.